NAGOŚĆ NA BASENIE - Czy kąpiecie się nago przed wejściem?

Obrazek
Regulamin działu
W dziale "Poznajmy się..." nowo zarejestrowane osoby powinny się przedstawić, napisać o swoich zainteresowaniach związanych z naturyzmem.
Tu natomiast możecie pisać o wszystkim co jest powiązane z Naturyzmem np. umieścić swoją relację z plaży ewentualnie innego ośrodka Naturystycznego, na którym przebywali . Możecie również przesłać administratorowi zdjęcia i filmy do umieszczenia na forum pod własnym postem (do materiałów filmowych i zdjęć wgląd ma jedynie grupa Naturyści !!!).
Po spełnieniu w/w warunków będą mogły starać się o przynależność do grupy NATURYŚCI wysyłając taką prośbę na adres fkk2@o2.pl.
Tylko osoby z tej grupy mają dostęp i wgląd do większości działów na forum w tym dostęp do zdjęć i filmów innych użytkowników.

NAGOŚĆ NA BASENIE - Czy kąpiecie się nago przed wejściem?

Postprzez Para z Lubartowa » Pn mar 08, 2010 23:07

Mieszkamy w Lubartowie niedaleko Lublina
Często z mężem chodzimy na tutejszy basen a że lubimy podróżować jesteśmy co nieco obyci w tym temacie.
Chcemy was zapytać czy kąpiecie się z mydłem nago przed wejściem na basen w swoich miejscowościach ?
Na naszym miejscowym (szkolnym) basenie panuje taki dziwny zwyczaj że większość kąpie się nago ale po wyjściu z basenu natomiast przed wejściem nikogo jeszcze z mydłem pod natryskiem nie widziałem ??!!!???
A przecież to podstawa higieny osobistej.
Byliśmy już w wielu krajach i takiego absurdalnego zachowania jak na naszej pływalni jeszcze nie zaobserwowaliśmy.
W innych krajach
STANDARDOWO PRZED WEJŚCIEM NA BASEN - STRÓJ NA WIESZAK MYDŁO DO RĘKI i PRYSZNIC a dopiero później na basen.
U nas większość myje swoje najbrudniejsze sekrety w basenie przez co stan wody jest jaki jest.
Niektórzy nawet przez przypadek się jej napiją i to nie jeden raz.
Fakt że Lubartów to mała mieścinka dlatego jestem ciekawy jak to wygląda w innych miastach?
Para z Lubartowa

Postprzez » Pn mar 08, 2010 23:07

Re: NAGOŚĆ NA BASENIE - Czy kąpiecie się nago przed wejściem?

Postprzez Dona » Pt mar 12, 2010 23:34

Zawsze kąpię się nago przed wejściem na basen jak również po.
W moim przypadku (używam kostiumu jednoczęściowego) było by jakimś nieporozumieniem wpychanie sobie ręki z mydłem pod kostium :)
I z tego co zauważyłam coraz więcej młodych dziewczyn kąpie się nago pod prysznicem.
Pozdrawiam i popieram tego typu praktyki dla dobra i czystości naszych basenów.
Dona
Jestem Naturystą
Jestem Naturystą

Postprzez Justyna » Pn mar 15, 2010 12:00

Byłam w Nałęczowie w Atrium niedawno.
Przed wejściem żadna z dziewczyn się nie kąpała nago ja również.
Natomiast po basenie ja i moja koleżanka owszem.
Przed nami jeszcze jedna dziewczyna brała prysznic nago reszta tylko się płukała oczywiście w kostiumach :)
Justyna

Postprzez titoli » Pn mar 15, 2010 12:48

A tu rozchodzi się właśnie aby kąpać się przed a nie po.
Chociaż po też się powinno.
titoli

Postprzez Justyna » Pn mar 15, 2010 13:24

Ja nie jestem zwolenniczką robienia z siebie widowiska.
Jeżeli zwyczajowo przed wejściem wszyscy sie kąpią w strojach to ja robię to samo.
Justyna

Postprzez EW » Wt mar 16, 2010 13:59

W Polsce większość rzeczy robi się na odwrót :)
Tak jest również z wejściem na basen.
Całe szczęście że w sąsiednich krajach jest normalnie czyli kąpiemy się i to obowiązkowo nago z mydłem przed wejściem na basen.
A po to już jak kto lubi i woli.
Dlatego ja i moja dziewczyna wolimy np Słowackie baseny
EW

Postprzez Justyna » Śr mar 17, 2010 22:53

[quote="EW"]W Polsce większość rzeczy robi się na odwrót :)
Tak jest również z wejściem na basen.
Całe szczęście że w sąsiednich krajach jest normalnie czyli kąpiemy się i to obowiązkowo nago z mydłem przed wejściem na basen.
A po to już jak kto lubi i woli.
Dlatego ja i moja dziewczyna wolimy np Słowackie baseny[/quote]

Słuchaj EW może powiesz nam gdzie ty uczęszczasz na basen i czy faktycznie przed wejściem kąpiesz się nago pod prysznicem ?????
Gdyby istniała taka konieczność to chyba opiekunowie lub właściciele basenu w Nałęczowskim Atrium by to umieścili w swoim regulaminie, który przyklejony jest w każdej przebieralni.
Ale my tego nie widzieliśmy.
Przy każdym natrysku jest dozownik z mydłem i to normalnie myślącemu człowiekowi wystarcza do podjęcia właściwej decyzji.
Ale
Nałęczów to wiocha - ludzie którzy tam przychodzą to w większości wiejskie panienki i rolnicy.
Dla nich kąpiel pod prysznicem to jest szok a co dopiero nago !?!?!?
Wieś rządzi się swoimi prawami :)
Dlatego my nigdy nie ingerujemy w wiejskie obyczaje mimo że to jest dla nas anormalne staramy się nie szokować nawet wiochy.
Dodam jeszcze tylko tyle że w Atrium w Nałęczowie są 2 sauny.
Jeżeli któraś z was lubi siedzieć ubrana i ściśnięta z np 10oma facetami w przepoconych gatkach na jednej leżance to gratuluję IP
Jest jeszcze oszklona glinka dla mało rozgarniętych mamusiek :) Z rozwiniętą tablicą Mendelejewa :)
Gdyby nie ten basen to wyjazd do Nałęczowa byłby nieporozumieniem ale to akurat im się udało.
Justyna

Postprzez LU » Cz mar 18, 2010 22:30

Justyna ma częściowo rację.
Skoro właścicielowi basenu wisi jego czystość i jest na tyle bogaty by wymieniać wodę co pewien czas to po co ma wywieszać informacje o obowiązkowej kąpieli przed wejściem.
A z tego co wiem Atrium w Nałęczowie ma bogatego właściciela więc ...
LU

Postprzez Danka z Kraśnika » Cz kwi 29, 2010 22:05

Dodam tylko tyle że w Kraśniku nago pod prysznicami żadnej kobietki nie widziałam.
Podobno w Janowie jest inaczej ale jaszcze tam nie byłam.
Danka z Kraśnika
Lubię Naturyzm
Lubię Naturyzm

Postprzez Lampetra1 » Pt kwi 30, 2010 07:22

Czasem chodzimy z cała rodziną do Aquaparku w Sopocie. Tam prawie nikt nie kapie się przed i po basenie. Moim zdaniem jest to zasługa wliczenia wszystkich minut do ceny biletu. Każda minuta spędzona pod prysznicem to dodatkowy koszt. Gdyby czas liczył się za czas spędzony na basenie to może byłoby i więcej chętnych do oblucji.
Lampetra1

Postprzez adam26jg1 » So maja 01, 2010 01:40

mieszkam w jeleniej górze, zaraz przy zachodniej granicy
i owszem, na miejscowych basenach raczej rzadko to można spotkać, większość kąpie się dopiero po, a na czeskich pływalniach (bywam regularnie) jest zupełnie inaczej - swoboda obyczajów w przebieralniach, często można zobaczyć nagie panie w męskich szatniach - bo w damskich zazwyczaj miejsca nie ma -, ludzie kąpią się przed i po, bardzo miło tam spędzać czas, polecam
adam26jg1

Postprzez cmon1 » Cz maja 06, 2010 13:28

Ja zauważałem że na szkolnych basenach to nikt się nie rozbiera wszyscy tylko aby szybciej wezmą prysznic aby tylko się zamoczyć i do wody, lecz na takich prywatnych np. w hotelu itp to tam ludzie bardziej o to dbają.
cmon1

Postprzez Dino » Pt maja 14, 2010 22:41

Myślę, że mamy pod tym względem bardzo złą opinię w innych krajach. Wiele lat temu byłem na praktyce studenckiej w niewielkim mieście byłego NRD w którym przebywało w tym czasie bardzo dużo polskich pracowników zatrudnionych w ramach kontraktu przy budowie elektrowni. W tym mieście był basen więc któregoś dnia postanowiliśmy popływać. Poszliśmy na basen w czterech. Basen w tym czasie był prawie pusty (dosłownie dwie trzy osoby pływały). Gdy weszliśmy z szatni pod prysznice, z drugiej strony od basenu weszła młoda ratowniczka (z pewnościom powiadomiona przez pracownika kasy biletowej, że na basen weszli Polacy) nie czekając na to co będziemy robić, stanowczym tonem kazała nam zdjąć kąpielówki i dokładnie się umyć. Potem stała z założonymi rękami i patrzyła z groźną miną, wyszła dopiero jak kończyliśmy spłukiwać mydło. Między sobą udawaliśmy, że nic się nie stało, nadrabialiśmy miną i próbowaliśmy żartować, ale myślę że każdy z nas czuł się bardzo upokorzony. Do końca praktyki nikt więcej nie zaproponował wyjścia na basen.
Dino

Postprzez Ciekawy » N maja 16, 2010 00:20

To przykre że tak nas widzą w innych krajach (czyli brudasy itp)
Np na Słowacji może nikt nie pilnuje nikogo pod prysznicem ale spotkałem się z pouczeniem o konieczności pozostawienia kostiumu przed wejściem na teren SPA
Na każdej saunie w jakich bywałem widniał napis ZAKAZ WSTĘPU W PLAVKACH czy jakoś tak.
I uważam że skoro nasze mądre :) władze nic nie robią w tym zakresie by poprawić jakość np wody w basenach po przez obowiązkową mydlaną kąpiel to dobrze że chociaż za granicą nas tego uczą.
Ciekawy

Postprzez Dinox » Cz maja 20, 2010 15:33

Brak nawyków kąpieli przed basenem to nie jedyna wstydliwa cecha Polaków. Każda sala gimnastyczna w szkole obowiązkowo musi być wyposażona w natryski. Ale w której szkole uczniowie po lekcjach w-f biorą prysznic. Pół biedy jeśli gimnastyka jest na ostatniej lekcji. Ale jeśli po gimnastyce są inne lekcje, to smród przepoconych ciał jest nie do wytrzymania. Nie pomoże nawet otwieranie okien. Inna sprawa, że częściowo za taki stan odpowiada nasz system oświaty. Jeśli lekcja gimnastyki trwa tylko 45 minut to naprawdę trudno znaleźć czas na ten zabieg higieniczny. Lekcje powinny być blokowane po dwie, wtedy byłby czas na kąpiel i uczniowie nie musieli by zarywać przerwy. Ale jestem prawie pewny ze nawet przy dogodnym podziale godzin prysznice nadal stałyby bezużytecznie. Szkołę skończyłem dość dawno temu to może się mylę i zmieniło się coś na lepsze w tym temacie? Napiszcie
Dinox

Postprzez » Cz maja 20, 2010 15:33

Następna strona

Powrót do Forum Ogólnoteoretyczne dla nowo zarejestrowanych osób